26 sierpnia 2016, 12:19

Zobacz jak mieszka się w domu z bloczków Ytong po latach!

Dbamy o rodziny, które wybierają nasze materiały do zrealizowania marzenia o własnym domu, nie tylko w momencie samej budowy. Lubimy wracać do inwestorów po latach – by zapytać ich, jak mieszka się w domach z bloczków Ytong, czy są zadowoleni z jakości materiałów? Temu zagadnieniu poświeciliśmy nasz nowy cykl filmowy.

Ytong_rodzina.jpg

Budowa domu to najważniejszy projekt w życiu każdego z nas. Jednak wielu producentów materiałów budowlanych skupia się na samej budowie. A patrząc na długi cykl życia budynków – budowa stanowi tylko ułamek, ledwie moment w ich długiej historii. O jakości życia we własnym domu świadczą przecież dziesiątki lat użytkowania.

Xella Polska, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor, wie o tym doskonale. Od przeszło 21 lat Polacy budują domy z bloczków Ytong. Nasze motto to: „Ytong – ciepły dom na lata”. I nie jesteśmy gołosłowni – wracamy do rodzin, które nam zaufały. Sprawdzamy, jak się im mieszka w domach zbudowanych w systemie Ytong po roku, pięciu, a nawet kilkunastu latach.

 

Pan Jan – dom z 2009 roku

I tak odwiedziliśmy Pana Jana, który zbudował dom z bloczków Ytong 36,5 cm w technologii ściany jednowarstwowej w 2009 roku. Po 7 latach inwestor jest zadowolony z życia we własnym domu. Chwali sobie mikroklimat wnętrz, w których latem panuje przyjemny chłód (dom się nie przegrzewa), a zimą jest ciepło. Koszty eksploatacji w tym domu są znacznie niższe niż w poprzednim.

Pan Jan cieszy się, że nie uległ presji znajomych, którzy byli sceptyczni do pomysłu budowy w technologii ściany jednowarstwowej – bez ocieplenia. Sugerowali, że dom będzie przemarzał, bo ściany bez warstwy styropianu czy wełny mineralnej w naszym klimacie się nie sprawdzą. Teraz po 7 latach użytkowania Pan Jan nie ma wątpliwości, że Ytong to ciepły i solidny dom.

 

Pan Wojciech – dom z 2011 roku

Sprawdziliśmy też, jak mieszka się w domu Panu Wojciechowi w miejscowości Siemiatycze Stacja. W 2011 roku wybudował dom z bloczków Ytong Energo o grubości 36,5 cm, w którym wykorzystano wszystkie elementy systemu Ytong, w tym nadproża i strop z płyt zbrojonych Ytong. Pan Wojciech wspomina, że już pierwsza zima była ekstremalna – temperatury spadły do -35 stopni. A dom, niezamieszkały i choć ogrzewany nie w pełni, nie tylko nie przemarzł, ale długo trzymał ciepło we wnętrzu.

Po 6 latach użytkowania Pan Wojciech ma już jasne dowody przemawiające za ciepłą ścianą jednowarstwową z bloczków Ytong: w porównaniu z poprzednim domem w tym płaci dwukrotnie mniej za ogrzewanie!

 

Pani Marta – dom z 2012 roku

Pani Marta jest z kolei inwestorką domu wybudowanego 4 lata temu. Nie obawiała się ściany jednowarstwowej w technologii Ytong Energo 36,5 cm, zaufała profesjonalnemu doradcy Xella Polska. Wspomina czystą budowę w technologii Ytong i szybkość prac, nie potrzeba było bowiem wykonywać dodatkowej warstwy ocieplenia.

Pani Marta chwali sobie fakt, że ściany i strop Ytong już po wykonaniu były tak równe, że nie wymagały tynkowania. Wystarczyło tylko szpachlowanie, co też miało przełożenie na niższe koszty wykończenia domu i jego szybsze zasiedlenie.

 

Jola i Jarek  – dom z 2004 roku

Z kamerą odwiedziliśmy też Jolę i Jarka, którzy jeszcze na początku XXI wieku myśleli o budowie domu w technologii Ytong. Już wówczas postawili na innowacyjne rozwiązanie – ścianę jednowarstwową Ytong o grubości 36,5 cm. Po 12 latach są zadowoleni z wyboru – dom jest ciepły zimą. Nigdy nie pojawiły się na nim spękania, co jest zmorą w okolicy Kielc, gdzie stoi budynek. Nie nie było też problemów z wilgocią czy pleśnią. Ściany są zdrowe, oddychają, dzięki czemu we wnętrzach jest przyjemny mikroklimat.

Po 12 latach Jola i Jarek są też pewni, że Ytong to technologia przynosząca spore oszczędności już w trakcie eksploatacji. Koszt ogrzewania za cały sezon grzewczy – to zaledwie 1600-1800 zł. I przy tym obejmuje nie tylko ogrzewanie, ale i ciepłą wodę!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów!

Planujesz budowę? Skontaktuj się z nami: tel. 801 122 227.
Skorzystaj z promocji: http://www.ytong-silka.pl/pl/buduje-energooszczednie.php

 Czytaj też: Systemowa budowa Ytong Silka Multipor to ciepły i zdrowy dom

Podobne wpisy