07 czerwca 2017, 09:08

Ytong, Silka i Multipor na targach SacroExpo w Kielcach

XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo to największe tego typy wydarzenie w Europie Środkowej. W dniach od 12 do 14 czerwca 2017 roku w kieleckich halach targowych zaprezentuje się około 300 wystawców z kilkunastu krajów. Wśród nich spore stoisko będzie mieć Xella Polska, która oferuje materiały do budowy jak i remontów obiektów sakralnych.

 sacroexpo_Xella_.jpg

XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo to specjalistyczne targi od lat przyciągające tłumy zwiedzających nowościami w sztuce sakralnej oraz technologii w budownictwie sakralnym.

Liczba wystawców rośnie z roku na rok. W ubiegłej edycji targów SacroExpo swoją ofertę prezentowało 280 wystawców z 11 krajów z całego świata. Prezentowane były m.in. nowości produktowe z segmentu wyposażenia kościołów, nowych technik w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej.

W tym roku na targach duże stoisko będzie mieć Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, producent materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor. Szczególny nacisk będziemy kłaść na modernizacje obiektów sakralnych, zwłaszcza w zakresie poprawy termiki ich ścian zewnętrznych.

Multipor – ratunek dla obiektów sakralnych

Nasz innowacyjny system do ociepleń od wewnątrz  Multipor – jest szczególnie polecany do termomodernizacji zabytkowych świątyń, w których fasady nie można ingerować, lub nowoczesnych kościołów o wartościowych elewacjach. Inną korzyścią płynącą z ocieplenia od środka płytami Multipor, oprócz pozostawienia cennych fasad bez zmian, jest możliwość szybkiego ogrzania wielkiego wnętrza. Ta właściwość jest wyjątkowo przydatna w obiektach sakralnych, które zazwyczaj użytkowane są czasowo w trakcie doby lub tygodnia (podczas nabożeństw lub innych uroczystości).

sacroexpo_Multipor_laziska_dolne_kosciol_122.jpg

W technologii Multipor ocielono od środka m.in. zabytkowy Dom Pielgrzyma Centrum św. Jakuba w Olsztynie, nowoczesny Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łaziskach Dolnych, czy Stację Opieki Caritas w Olsztynie.

Ytong – energooszczędna świątynia

Materiały oferowane przez Xella przeznaczone są nie tylko do modernizacji, renowacji oraz termomodernizacji obiektów sakralnych, ale również do wznoszenia nowych budynków.

sacroexpo_Knurow_Kosciolek13.TIF

Ytong to energooszczędne bloczki z betonu komórkowego, stosowane m.in. do budowy plebanii, kaplic, domów katechetycznych czy domów pielgrzymów. Bloczki Ytong Energo+ to najcieplejszy materiał, który umożliwia budowę obiektów w technologii ściany jednowarstwowej. W tym systemie zrealizowano nowoczesną kaplicę cmentarną w Knurowie.

Silka – solidne mury kościołów

Silka to bloki o wysokich parametrach wytrzymałościowych i akustycznych, które stosowane są do wzmacniania starych struktur czy budowy nowych konstrukcji, od których wymaga się dużej wytrzymałości na ściskanie (np. obiekty o dużej kubaturze jak: kościoły, szkoły, szpitale). W systemie Silka zbudowano zespół sakralny Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis w Krakowie.

 sacroexpo_Krakow_Stelmachow_03.jpg

Zapraszamy na stoisko Ytong Silka Multipor na targach SacroExpo!

Stoisko 89, hala D

TARGI KIELCE S.A.

Zakładowa 1, Kielce

 

728x100_sacroexpo_pl.jpg

 

SacroExpo 12-14 czerwca 2017

wstęp bezpłatny codziennie od 9:00 do 17:00 (w środę tylko do 15:00)

Podobne wpisy