30 stycznia 2015, 07:15

W Przeworsku szkolimy adeptów murarstwa

Z naszym programem Akademia Murowania docieramy do wielu szkół budowlanych w całym kraju. 14 stycznia 2015 roku odwiedziliśmy Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku na Podkarpaciu. Przyszłych murarzy zaznajamialiśmy z tajnikami wznoszenia ścian z bloczków Ytong.

Jakość wznoszonych budynków zaczyna się na etapie produkcji materiałów budowlanych, a kończy na wykonawstwie. Źle wymurowana ściana może zepsuć nawet najlepszy i najdroższy materiał, a przez partactwo niweczone są właściwości termiczne murów, nie wspominając o ich pogorszonej estetyce. Firma Xella Polska jako czołowy producent i dystrybutor betonu komórkowego i silikatów od początku hołduje holistycznemu podejściu do swojej obecności na rynku budowlanym. Nie tylko chcemy dostarczać najwyższej jakości materiały murowe i konstrukcyjne, zależy nam także na ich najlepszym wykorzystaniu. Dlatego edukujemy naszych Klientów, odbiorców naszych produktów, na każdym etapie procesu inwestycyjnego zapewniamy im pełne wsparcie doradcze i merytoryczne, popularyzujemy również energooszczędne rozwiązania w budownictwie.

Czujemy się jednak znacznie bardziej odpowiedzialni za rynek budowlany, w tym celu postanowiliśmy z edukacją zacząć jeszcze wcześniej – od adeptów murarstwa. Dla nich stworzyliśmy nasz prekursorski w skali kraju program szkoleń – Akademię Murowania.

Znając bolączki polskiego systemu edukacji zawodowej, jeździmy po całym kraju, by uczyć w teorii i praktyce wymagającej sztuki murarskiej wśród uczniów zasadniczych szkół zawodowych jak i techników budowlanych. Nasi doradcy i fachowcy wykonują „pracę u podstaw” nawet w małych ośrodkach, które mają trudności z dostępem do najnowszych technologii.

Akademia Murowania w ZSZ w Przeworsku

Akademia Murowania w ZSZ w Przeworsku_2

Akademia Murowania w ZSZ w Przeworsku_3

W Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku w połowie stycznia w naszej Akademii Murowania udział wzięli uczniowie klas: 2TB, 3TB, 4TB, 3 m oraz nauczyciele: Katarzyna Nowosiad, Kazimierz Fejdasz i Michał Pieniążek.

Jak zwykle Akademia zaczęła się od teorii i przedstawienia w ciekawy sposób technologii Ytong – najcieplejszych bloczków z betonu komórkowego dostępnych na polskim rynku budowlanym. Po miniwykładzie uczniowie zakasali rękawy i pod okiem naszego szkoleniowca murowali ściany z Ytonga. Odkrywali przy tym jego niezwykłą łatwość w obróbce, prostotę przycinania bloczków i przyjemność samego murowania na cienką spoinę.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ZSZ w Przeworsku za aktywny udział w naszej Akademii Murowania!

Akademia Xella logo.jpg

Wszystkie chętne szkoły do wzięcia udziału w programie Akademia Murowania zachęcamy do zgłaszania się poprzez internetowy formularz. Nasze szkolenia są bezpłatne i odbywają się na terenie całego kraju.

Formularz zgłoszeniowy Akademii Murowania dostępny jest pod linkiem: http://www.akademiamurowania.pl/akademia-murowania/formularz---zglos-szkole

 

źródło zdjęć: http://www.zsz.boo.pl/index.php?cmd=dane/newsy&id=230

Podobne wpisy