12 marca 2015, 09:17

Szkolenie z systemu Multipor dla pracowników firmy Xella

Xella Polska stawia na stały rozwój swoich pracowników. Podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności służą różnego rodzaju szkolenia. W dniach 9-10 marca 2015 roku w Łodzi odbyło się jedno z nich poświęcone kluczowemu produktowi firmy – płytom mineralnym Multipor. Jacob Kowol, product manager w Xella Niemcy w ciągu dwóch dni wprowadził w zagadnienie ocieplenia tym materiałem naszych pracowników działu sprzedaży i marketingu.

 J Kowol 4.jpg

Jacob Kowol, product manager w Xella Niemcy

Multipor to kluczowy produkt Xella Polska, które przeznaczony jest do ocieplenia przegród. Z racji jego innowacyjności, jak i wciąż poszerzanych sposobów wykorzystywania, firma Xella Polska postanowiła przeprowadzić dwudniowe szkolenie „Systemy ociepleń Multipor” dla pracowników działu sprzedaży i marketingu. Znajomość materiału jest istotna dla doradców klienta, czy doradców handlowych bądź technicznych.

Kto mógłby lepiej wprowadzić w tajniki płyt mineralnych Multipor, jeśli nie doświadczony product manager Jacob Kowol, który zajmuje się tym materiałem w Xella Niemcy od trzech lat.

W trakcie dwudniowego szkolenia uczestnicy otrzymali pełną wiedzę dotyczącą systemu ociepleń Multipor. Od technologii ich produkcji, przez odmiany produktów, aż po ich zastosowanie. Omawiano szczegółowo ocieplenie od wewnątrz, jak i ocieplenie stropów – Multipor w każdym z tych zastosowań jest jednym z najzdrowszych i najskuteczniejszych materiałów na rynku budowlanym.

Pokazano przykłady zastosowań płyt Multipor w obiektach zabytkowych z racji właściwości tego materiału i możliwości stosowania go od wewnętrznej strony murów. Multipor nie ingeruje w wartościowe fasady , co ma szczególe znaczenie w przypadku obiektów pod opieką konserwatorską.

Inż. Kowol wprowadzał również w tajniki programu WUFI, zaawansowanego narzędzia do przeprowadzenia analizy cieplno-wilgotnościowej przegród. Przed każdą termomodernizacją wskazane jest przeprowadzenie takiej analizy, by móc dobrać najbardziej optymalny sposób ocielenia ścian, czy stropów.

W trakcie szkolenia swoje wystąpienia mieli również product managerowie Xella Polska: Małgorzata Bartela i Wojciech Rogala. Gościem specjalnym był dr inż. Dariusz Bajno z NOT Opole, który wspiera naszą firmę merytorycznie w zakresie badań nad termomodernizacją obiektów płytami Multipor, opracowuje dla nas również artykuły techniczne dla prasy branżowej.

W drugim dniu przeprowadzane zostało pogłębione techniczne szkolenie w tym obsługa programu WUFI dla doradców technicznych jak i product managerów.

DAMMBUCH.jpg

Katalog Dämmbuch poświęcony płytom Multipor można pobrać: TUTAJ

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał komplet materiałów dotyczących płyt Multipor, w tym najważniejszą publikację im poświęconą – katalog Dämmbuch.

 

Więcej o ocieleniu od wewnątrz płytami Multipor znajdziesz na naszej stronie: www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Podobne wpisy