18 stycznia 2016, 11:21

Szkolenie Ytong Silka Multipor w ZDZ w Kazimierzy Wielkiej

W miniony piątek, 15 stycznia br., w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej odbyło się szkolenie teoretyczne i praktyczne z murowania w systemach Ytong i Silka oraz z ocieplenia od wewnątrz za pomocą płyt Multipor. To tylko jedno z wielu szkoleń, które odbędą się w najbliższym czasie w oddziałach ZDZ w całej Polsce.

Szkolenie_Ytong_Silka_ZDZ_Kazimierza.jpg

Pod koniec zeszłego roku Xella Polska rozpoczęła współpracę z Zakładami Doskonalenia Zawodowego, aby móc zintensyfikować swoją działalność szkoleniową w zakresie profesjonalnego wykonawstwa w technologiach Ytong, Silka i Multipor.

ZDZ-ty ma największe doświadczenie w kształtowaniu kadr budowlanych w Polsce. Ich wybór, jako naszych Partnerów przy realizacji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla wykonawców, był więc naturalny – mówi Wojciech Łasut, Dyrektor Działu technicznego wsparcia sprzedaży w Xella Polska. Jak dodaje, za współpracą z ZDZ-tami przemawiał fakt dużej liczby ich oddziałów w całej Polsce, także w mniejszych ośrodkach, do których czasami trudno dotrzeć z ofertą szkoleniową.

Jedno z pierwszych szkoleń w tym roku odbyło się 15 stycznia w ZDZ w Kazimierzy Wielkiej, w województwie świętokrzyskim.

Rozpoczęło się od części teoretycznej, podczas której przedstawiono systemy budowlane Ytong i Silka oraz innowacyjną technologię ociepleń od wewnątrz za pomocą izolacyjnych płyt Multipor. Po tym wprowadzeniu w nowoczesne materiały budowlane, przyszła pora na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Część warsztatowa szkolenia odbyła się w nowoczesnym pawilonie budowlanym, który niedawno oddano do użytku przy placówce ZDZ w Kazimierzy Wielkiej, tym samym zwiększyły się jej możliwości dydaktyczne. W hali doradcy Xella przeprowadzili pokazy murowania w systemach Ytong i Silka. Uczestnicy mogli sami wziąć udział w ćwiczeniach np. z docinania bloczków, układania ich, przygotowywania zaprawy do cienkich spoin.

Szkolenie_Ytong_Silka_ZDZ_Kazimierza_2.jpg

Podczas szkolenia można było również zaznajomić się z mineralnymi płytami Multipor, które są bezkonkurencyjną technologią w zakresie ocieplenia od wewnątrz. Uczestnicy mogli więc przekonać się jak niezwykle łatwo obrabia się te lekkie płyty z betonu komórkowego i jak prosto montuje się je do ścian bądź stropów za pomocą systemowej zaprawy.

Szkolenie_Ytong_Silka_ZDZ_Kazimierza_a.jpg

Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie – zgodnie z wymogami MEN – o odbyciu szkolenia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego oraz Certyfikat I stopnia Xella Polska „Mistrzowie na budowie”. Umożliwia on otrzymanie w dalszej kolejności Certyfikatu Jakości Xella Polska „Wzorowa budowa”, dzięki któremu firma wykonawcza może znaleźć się w wykazie rekomendowanych przez Xella Polska wykonawców. Aby otrzymać ten najwyższy stopniem certyfikat należy mieć co najmniej dwie ukończone budowy w systemach Ytong lub Silka, czy realizacje z ocieplenia w technologii Multipor, a których wysoką jakość wykonawstwa potwierdzi doradca serwisowy Xella Polska.

To nie koniec szkoleń Ytong, Silka i Multipor w Kazimierzy Wielkiej. Kolejne w tym oddziale ZDZ odbędą się 19 lutego i 11 marca. Serdecznie zapraszamy wszystkich wykonawców!

Szkolenie_Ytong_Silka_ZDZ_Kazimierza_3.jpg

 

Kalendarz szkoleń Ytong Silka Multipor w oddziałach ZDZ: http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/szkolenia-dla-wykonawcow-zdz-ytong-silka-multipor

Szkolenia dla firm wykonawczych: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/szkolenia_firm_wykonawczych_1393.php

Podobne wpisy