11 sierpnia 2011, 11:29

System 20 cm PLUS - pod jednym dachem

Do kwietnia bieżącego roku 340 pracowników firmy Xella w Duisburgu pracowało w pięciu różnych lokalizacjach na terenie miasta. Dziś ich biura mieszczą się pod jednym dachem - w nowej, reprezentacyjnej siedzibie firmy.Nowe biurowce to trzy surowe w formie i symetryczne prostokąty o zaokrąglonych narożnikach. Ich architektura nawiązuje do sąsiadujących z nimi budynków. Obła forma narożników oraz akcenty kolorystyczne we wnętrzach obiektów tworzą ich własny, niepowtarzalny charakter.

Białe, lśniące w słońcu fasady to nawiązanie do koloru bloczków SILKA, YTONG oraz płyt Farmacell. Barwne akcenty wnętrz powołują się na identyfikację z tymi markami. Kolor we wnętrzach pojawia się głównie na sufitach. Pomieszczenia wspólne mają stropy pomalowane na niebiesko, korytarze na żółto, a klatki schodowe w tonacji pomarańczowej. Przeciwwagę do barwnych sufitów stanowi podłoga w subtelnym odcieniu szarości. W porównaniu z częściami ogólnodostępnymi biura wydają się skromne, dominuje w nich biel i szarość.

Stan surowy wszystkich trzech budynków, których całkowita powierzchnia użytkowa wyniosła 8.000 m2, został zakończony w sześć miesięcy. Do finiszu wszystkich prac budowlanych wykonawcy potrzebowali tylko piętnastu miesięcy.Znaczący wpływ na rekordowy czas przebiegu procesu budowlanego obiektów o tej kubaturze miały zastosowane materiały budowlane: bloki SILKA, bloczki YTONG oraz YTONG MULTIPOR. Szybsza budowa była możliwa dzięki dokładności wymiarowej bloczków oraz systemowi pióro-wpust, w który są wyposażone. Umożliwia on stosowanie podczas budowania tylko spoin poziomych, co znacznie skraca czas budowy. Także obróbka bloczków nie wymagała dużych nakładów siły i czasu.Ściany zewnętrzne powstały z bloków wapienno–piaskowych SILKA E. Spośród konwencjonalnych materiałów budowlanych wyróżnia je bardzo dobra akumulacja ciepła oraz izolacja akustyczna. Masywna SILKA gromadzi ciepło przez długi czas, a następnie oddaje je do wnętrza budynku dzięki temu o każdej porze roku w pomieszczeniach panuje przyjemny mikroklimat.Aby obniżyć koszty związane z późniejszą eksploatacją obiektów jako warstwę izolacyjną zastosowano bloczki YTONG MULTIPOR, które wspomagają akumulację ciepła i podnoszą właściwości termoizolacyjne ściany. Dzięki YTONG MULTIPOR poprawiają się warunki użytkowania obiektu, straty ciepła są ograniczone, a tym samym zmniejsza się ilość energii, która jest potrzebna do ogrzania budynku. Bloczkami YTONG MULTIPOR zostały zaizolowane także stropy.

Podobne wpisy