01 czerwca 2010, 11:29

Relacja z konferencji o dociepleniach ścian zabytków od wewnątrz

O konferencji pt. Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz już pisaliśmy. Dzisiaj jeszcze relacja wideo z tego spotkania.Warto także przy tej okazji zacytować Piotra Harasska, naszego junior product managera: Bardzo cieszymy się z zainteresowania tematyką docieplania od wewnątrz. Tym bardziej, że YTONG MULTIPOR otwiera nowe możliwości w zakresie poprawy bilansu energetycznego obiektów zabytkowych.

Zainteresowanie tematem docieplenia budynków od wewnątrz rośnie, wraz ze wzrostem potrzeby i chęci modernizacji obiektów zabytkowych. Rewitalizacja tego typu budynków wiąże się nie tylko z koniecznością naprawy stanu istniejącej konstrukcji, ale również z poprawą warunków użytkowania – w tym ochrony termicznej. Dotyczy to szczególnie starych kamienic oraz obiektów, które przeznaczone są do adaptacji na cele mieszkalne.

Natomiast pani Monika Dziekan, rzecznik Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, podsumowuje: Wszelkie prace renowacyjne prowadzone w obiektach zabytkowych mają pomóc w jak najlepszym zachowaniu oryginalnej konstrukcji budynku. Istotne jest między innymi zachowanie fasady obiektu, która często jest jego wizytówką. Już sama zmiana głębokości osadzenia okien względem powierzchni zewnętrznej ściany uznawana jest za zmianę w elewacji budynku.

Miejmy nadzieję, że YTONG MULTIPOR zyska uznanie i sympatię konserwatorów zabytków, jak i architektów pracujących nad ratowaniem polskich zabytków. W razie pytań jesteśmy oczywiście do dyspozycji. A prezentacje z konferencji znajdziecie w naszym biurze prasowym.

Podobne wpisy