22 grudnia 2016, 09:42

Pracownicy Xelli zamienili się w… Świętych Mikołajów!

Pracownicy Xella Polska włączyli się w świąteczną akcję charytatywną Fundacji Pomagamy Mikołajowi, w której spełnia się marzenia dzieci z najuboższych rodzin regionu Kurpiowszczyzny. Dzięki zbiórce pieniędzy w centrali firmy w Warszawie oraz w biurze w Ostrołęce udało zakupić się zabawki, książki, słodycze oraz ubrania – to spełnienie marzeń aż pięciorga dzieci!

 Pomagamy_Mikolajowi_Xella_5.jpg

Święta to czas rodziny i domowego ciepła, kiedy możemy na chwilę się zatrzymać, by pobyć w gronie najbliższych. To okres, który sprzyja refleksji, ale i pomaganiu innym. W tym roku pracownicy Xella Polska postanowili, oprócz zwykłych przygotowań do świąt, zrobić coś dobrego dla dzieci.

Włączyliśmy się w akcję PomagamyMikołajowi.pl, bo to niezwykła inicjatywa z regionu Kurpiowszczyzny , na którym działa nasza firma od 21 lat – tutaj w Ostrołęce powstał pierwszy zakład produkcyjny Ytong.

Fundacja Pomagamy Mikołajowi od 2008 roku spełnia marzenia setek dzieci z najuboższych rodzin z Ostrołęki i okolicy. Wcześniej wiele z nich nie otrzymywało żadnych prezentów pod choinkę. Akcja przywraca dzieciom wiarę w Świętego Mikołaja, jak i w magię świąt, a przede wszystkim pokazuje, że w życiu mogą polegać na dobrych ludziach, buduje więc zaufanie społeczne – kapitał, którego nie można kupić za żadne pieniądze!

Dzieci muszą wcześniej wykonać pracę – napisać list do Świętego Mikołaja. Nierzadko jest to pierwszy napisanych przez nich list w życiu. Najmłodsi posiłkują się rysunkami, które zastępują nieumiejętność wyrażenia słowami tego, o czym marzą. Wszystkie listy przychodzą do Fundacji Pomagamy Mikołajowi, która przez specjalną stronę udostępnia je (zakodowane) darczyńcom.

Pomagamy_Mikolajowi_Xella_3.jpg

Xella Polska zebrała tysiąc złotych wśród pracowników biurowych w centrali firmy w Warszawie oraz w naszym biurze w Ostrołęce. Pieniądze zbieraliśmy przez połowę listopada do specjalnych skarbonek. Zebrana kwota umożliwiła nam spełnienie marzeń aż pięciorga dzieci.

Pracownicy Xelli sami zakupili prezenty, zgodnie z życzeniami, jakie napisały dzieci. Kupiliśmy sporo zabawek, słodyczy, książek, ubrań. Sami też je załadowaliśmy do pudełek i zawieźliśmy do fundacji. Na dniach trafią one do rąk spragnionych prezentów dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu te święta będą w kilku domach jeszcze bardziej radosne!

 Pomagamy_Mikolajowi_Xella_6.JPG

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

Pomagamy_Mikolajowi_Xella_1.jpg

Podobne wpisy