18 maja 2011, 11:29

Nowoczesny i estetyczny system docieplania budynków

Na temat zastosowania bloczków YTONG MULTIPOR pisaliśmy już wiele razy. Dziś jednak chcielibyśmy zaprezentować innowacyjną technologię połączenia naszych bloczków z klinkierem - czyli jak docieplić ściany od środka z płytkami klinkierowymi. Na pomysł takiego rozwiązania wpadła firma Infatec, specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach z zastosowaniem klinkieru. System bloczków YTONG MULTIPOR w połączeniu z klinkierem jest najnowszą propozycją tej firmy.Na czym ten system polega? Do specjalnie zmodyfikowanych płyt YTONG MULTIPOR montuje się płytki klinkierowe. Uzyskuje się w ten sposób bardzo trwałe, a przede wszystkim ciepłe połączenie. Taki system może być stosowany nie tylko w nowych budynkach. Świetnie nadaje się także do starszych, nawet zabytkowych obiektów, które można w ten sposób estetycznie odrestaurować, zachowując przy tym oryginalny, imitujący ceglane ściany wygląd.
 
Zaletami tego rozwiązania jest nie tylko estetyka efektu końcowego, ale również parametry wykończonej w ten sposób ściany. Dzięki znakomitym właściwością termoizolacyjnym oraz paroprzepuszczalnym ściany, ciepło nie przedostaje się na zewnątrz budynku, a murowi nie grozi powstanie pleśni. Ponadto system ten jest szybki i prosty w montażu, o czym przekonali się uczestnicy pokazu w Łodzi, gdzie prezentację montażu systemu Infatec przeprowadzono w jednym z modernizowanych na cele mieszkaniowe budynków fabrycznych.

Sami zobaczcie, jakie to proste!

PS. Jak prawidłowo montować płyty YTONG MULTIPOR pokazywał nasz Instruktor - Krzysztof Błaszczyk. Natomiast fachową poradą służył Cezary Makles - Doradca Techniczny z Regionu Południe.

Podobne wpisy