20 marca 2015, 07:49

Multipor na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej w Krakowie

Mineralne płyty Multipor, kluczowy produkt Xella Polska służący do ocieplenia od wewnątrz, będzie jednym z bohaterów Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. Na tym najważniejszym w kraju wydarzeniu dla konserwatorów zabytków i firm renowacyjnych będziemy nie tylko prezentować nasz materiał, ale także weźmiemy udział w panelu wykładowym. Multipor został również doceniony przez grono fachowców – jest zgłoszony do konkursu Renowator, towarzyszącemu EKIR-owi – w którym nagradzane są najlepsze technologie stosowane w konserwacji zabytków

EKIR_2015.jpg

Multipor, czyli lekkie płyty z betonu komórkowego służące do zdrowego ocieplenia przegród od wewnątrz, będą prezentowane podczas EKIR-u już drugi rok z rzędu. Nasz materiał jest przeznaczony szczególnie do termomodernizacji obiektów zabytkowych. Ocieplenie płytami Multipor poprawia właściwości termiczne ścian, nie ingerując przy tym zupełnie w wartościowe i nierzadko pozostające pod ochroną konserwatorską fasady. Wszystkie prace montażowe mają bowiem miejsce po wewnętrznej stronie ścian.

EKIR – forum dobrych praktyk

Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej co roku przyciąga ponad 200 uczestników z kraju i zagranicy: wojewódzkich i miejskich konserwatorów zabytków, a także architektów, inżynierów, wykonawców specjalizujących się w rewaloryzacji starych obiektów. Stałym elementem kongresu są towarzyszące mu specjalistyczne targi, na których prezentowane są technologie i materiały wspierające prace konserwatorów w ratowaniu zabytkowej materii budowlanej, jak i dostosowywaniu jej do współczesnych standardów.

Podobnie jak w poprzednim roku EKIR odbędzie się w przepięknej Sali Obrad Rady Miasta Krakowa w Pałacu Wielopolskich przy placu Wszystkich Świętych. Kongres potrwa 3 dni w dniach od 23 do 25 marca (ostatni dzień ma charakter zamkniętych obrad). Będzie toczył się wokół 3 zagadnień: konserwatorskich problemów związanych z rewitalizacją miast i obiektów historycznych, tradycyjnych i współczesnych technologii stosowanych w renowacji budynków oraz inżynieryjnych wyzwań, jakie stawia odnowa staromiejskich zespołów zabytkowych.

Symbioza nowego i starego

EKIR co roku udowadnia, że konserwacja zabytków to jak najbardziej współczesna dziedzina życia, która bazuje na najnowszych technologiach i rozwiązaniach materiałowych. Uczestniczący w targach producenci pokazują, że „nowe” może współgrać ze „starym”, a wręcz je wspomagać.

Xella_Łódź_Barciński_Park_07.jpg

Dzięki płytom Multipor dziś ciepłe ceglane ściany cieszą mieszkańców osiedla Barciński Park w Łodzi, które powstało w zaadaptowanych XIX-wiecznych obiektach dawnej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego; FOTO: Tomasz Meuś © Xella Polska

Xella Polska na swoim stoisku przedstawi płyty mineralne Multipor, które są właśnie takim idealnym połączeniem nowoczesnej technologii służącej ratowaniu zabytków. Zaprezentujemy zalety materiału, jako skutecznego narzędzia do ocieplenia ścian od wewnątrz. Mamy czym się pochwalić: w ciągu 5 lat stosowania płyt Multipor w Polsce ponad 200 zabytkowych obiektów zostało poddanych termomodernizacji, a ich cenne fasady odzyskały dawny blask.

Multipor ratuje industrialne zabytki Łodzi

Nasz Doradca ds. inwestycji, Krzysztof Horna, przedstawi drugiego dnia kongresu właściwości płyt Multipor. Zaprezentuje je na przykładzie renowacji ceglanych poprzemysłowych obiektów z Łodzi. Wiele dawnych fabryk ze złotego okresu tego miasta, które było niegdyś stolicą włókiennictwa w tej części Europy, w ostatnich latach zostało poddanych termomodernizacji przy zastosowaniu naszego materiału. Dzięki płytom Multipor dziś ciepłe ceglane ściany cieszą mieszkańców osiedla Barciński Park, które powstało w XIX-wiecznych obiektach dawnej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego. Podobnie ma się z łódzkim Art Inkubatorem, który jest adaptacją budynków pofabrycznych należących do dawnego kompleksu Karola Scheiblera. Przykładów można by mnożyć – wszystkie będzie można zobaczyć podczas wystąpienia naszego eksperta już we wtorek 24 marca o godz. 11:30.

Konkurs Renowator

Płyty Multipor to już sprawdzony materiał stosowany przez konserwatorów zabytków i renowatorów. Tym bardziej miło nam poinformować, że nasz materiał bierze udział w konkursie Renowator, towarzyszącemu kongresowi, który nagradza najlepsze technologie stosowane w renowacji zabytków.

Multipor_targi_EKIR_2015.jpg

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia stoiska Multipor w dniach 23-24 marca do Pałacu Wielopolskich przy placu Wszystkich Świętych. Do zobaczenia w Krakowie!

 

Więcej i ociepleniu od wewnątrz znajdziesz na stronach poświęconych płytom Multipor: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/multipor_1183.php

Podobne wpisy