06 września 2016, 12:40

Multipor na konferencji w Raciborzu

Na zamku w Raciborzu 9 i 10 września odbędzie się konferencja techniczno-naukowa Dni Architektury, w ramach której specjaliści będą przedstawiać najnowsze technologie w budownictwie, jak i referaty na temat obiektów zabytkowych na Górnym Śląsku. Szczególnie zapraszamy na godzinną prelekcję poświęconą ociepleniu od środka za pomocą płyt Multipor.

 Racibórz_PLAKAT Konferencja techniczno-naukowa.jpg

Racibórz, miasto na południowym krańcu województwa śląskiego, zupełnie odbiega od stereotypowego wizerunku Górnego Śląska. Pełna zieleni miejscowość, malowniczo położona nad Odrą, z prostokątnym Rynkiem, pełna jest interesujących zabytków. Jednym z najcenniejszych jest zamek w Raciborzu, szczególnie jego wschodnie skrzydło z kaplicą zamkową pod wezwaniem św. Tomasza Kantuaryjskiego. Ta perła gotyku nazywana bywa śląskim Sainte-Chapelle. Zamek od 2008 roku przechodzi generalny remont, dzięki wsparciu funduszy unijnych. W historycznych murach powstaje Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej.

I właśnie to ciekawe miejsce stanie się areną dwudniowej konferencji techniczno-naukowej Dni Architektury, odbywającej się już 9 i 10 września. Z racji miasta – gospodarza imprezy, część referatów dotyczyć będzie Raciborza i jego zabytków. Ta dawna, historyczna stolica Górnego Śląska może poszczycić się ciekawą architekturą modernistyczną z międzywojnia, którą przedstawi w swoim referacie dr Ryszard Nakonieczny, historyk architektury i wykładowca Politechniki Śląskiej. Ziemia raciborska słynie też z niezwykłych przykładów architektury rezydencjonalnej z przełomu XIX i XX wieku – opowie o tym architekt Mariusz Mrozek z pracowni Modulor Architekci.

W ciągu dwóch dni konferencji będzie też w sumie 10 wystąpień firm, których przedstawiciele zaprezentują  najnowsze rozwiązania i technologie budowlane. Szczególnie zapraszamy na wystąpienie Małgorzaty Barteli, Product manager Xella Polska – jej referat „Ocieplenie od wewnątrz w innowacyjnej technologii Multipor” rozpocznie sesję wykładową w pierwszym dniu konferencji.

Racibórz_PROGRAM.jpg

Wydarzeniu towarzyszy wystawa prezentująca zdjęcia obiektów referencyjnych, w tym budynki, w których zastosowano ocieplenie od wewnątrz za pomocą płyt Multipor. Ekspozycję będzie można oglądać na raciborskim zamku przez cały wrzesień i październik.

Racibórz_ZAPROSZENIE Konferencja techniczno-naukowa 1.jpg

Konferencja ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Architektury na Zamku w Raciborzu!

 

 

Zobacz obiekty referencyjne Multipor: http://www.ytong-silka.pl/pl/termomodernizacje_z_bloczk_w_ytong_multipor_1599.php

Podobne wpisy