18 kwietnia 2016, 11:28

Multipor na Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej 2016 w Krakowie

W dniach 4-6 kwietnia br. mineralne płyty izolacyjne Multipor były prezentowane na najważniejszym wydarzeniu dla konserwatorów zabytków w Polsce – konferencji EKIR w Krakowie. W tym roku nasze wystąpienie dotyczyło ocieplenia od wewnątrz obiektów zabytkowych z terenu Górnego Śląska i Zagłębia.

EKIR_2016_Multipor.jpg

Organizowany rokrocznie w Krakowie Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej to największe wydarzenie dla konserwatorów zabytków w Polsce. W tym roku do sali plenarnej w zabytkowym magistracie przy placu Wszystkich Świętych ściągnęło ponad 200 specjalistów z Polski i z krajów Grupy Wyszehradzkiej – w tym wszyscy konserwatorzy wojewódzcy z kraju, wielu miejskich konserwatorów, jak i sporo osób zajmujących się na co dzień konserwacją zabytków pod względem projektowym, wykonawczym, jak i pełniących nadzór konserwatorski.

EKIR_2016_Multipor_4.jpg

Przez 3 dni prelegenci z całej Polski przedstawiali imponujące dokonania w dziedzinie konserwacji zabytków. Xella Polska miała 35-minutowe wystąpienie pod tytułem: „Termomodernizacja od wewnątrz systemem Multipor w trosce o zachowanie tożsamości dawnego Śląska”. Tomasz Malkowski, Specjalista ds. komunikacji i PR w Xella Polska, przedstawił jak technologia Multipor pozwala dostosowywać zabytkowe budynki do współczesnych standardów cieplnych przy zachowaniu śląskiego genius loci.

EKIR_2016_Multipor_3.jpg

Wśród prezentowanych przez specjalistę Xelli obiektów były renowacje kompleksów poprzemysłowych, w tym ponad stuletnie budynki dawnej kopalni Katowice adaptowane obecnie na potrzeby nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Płyty Multipor zastosowano również do ocieplenia budynków dawnej Łaźni Łańcuszkowej nieczynnej kopalni Królowa Luiza w Zabrzu – powstało w nim nowoczesne centrum obsługi turystów odwiedzających skansen Sztolni Królowej Luizy. Mineralne płyty izolacyjne to również ocieplenie wielu zabytkowych dworców – m.in. w Goczałkowicach-Zdroju, czy z terenu Śląska Opolskiego – głównego dworca kolejowego w Opolu. Mineralne płyty izolacyjne przysłużyły się do renowacji jednego z największych zabytków doby socrealizmu w Polsce – Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowej Górniczej.

EKIR_2016_Multipor_1.jpg

Przez cały czas trwania konferencji EKIR jej uczestnicy mogli odwiedzać stoisko Multipor, gdzie specjaliści z Xella Polska służyli poradami dotyczącymi technologii ocieplenia od środka obiektów zabytkowych. Nawet grafika stoiska, jak i dostępne materiały informacyjne, prezentowały w szczególności właściwości materiału Multipor w praktyce – poprzez realizacje termomodernizacji od środka obiektów historycznych z terenu Górnego Śląska i Zagłębia.

EKIR_2016_Multipor_2.jpg

Jak zwykle nasze stoisko oraz wystąpienie cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji EKIR. Już wkrótce zamieścimy film z prelekcji naszego specjalisty.

 

Zobacz najciekawsze przykłady termomodernizacji od wewnątrz obiektów zabytkowych za pomocą płyt Multipor: http://www.ytong-silka.pl/pl/termomodernizacje_z_bloczk_w_ytong_multipor_1599.php

Podobne wpisy