16 maja 2016, 15:30

Z czego budować ciepły dom na lata?

Jak zbudować energoszczędny dom?

 

1. Dobieraj tylko dobrej jakości materiały budowlane i sprawdzoną ekipę!

Energooszczęne domy buduje się z wysokiej jakości materiałów. Na tym etapie zapłacimy więcej, ale to nam się zwróci. Pamiętajmy, że ściany domu to jeden z elementów, których potem nie zmienimy. Z czego zatem budować ciepły dom? Warto wybrać najcieplejsze bloczki do budowy ściany jednowarstwowej - Ytong Energo+ grub. 48 cm.

Jeśli szukasz ekipy wykonawczej, zawsze warto odwiedzić naszą stronę internetową i wybrać certyfikowanego wykonawcę - znajdź najbliższą firmę.

Dzięki temu wybudujesz naprawdę energooszczędny dom.

 2. Wybierz jak najprostrzą bryłę budynku

Pamiętaj, że ciepło ucieka przez narożniki i załamania ścian, dlatego postaraj się, aby było ich jak najmniej.

3. Otwórz się na południe

To najcieplejsza strona świata, zatem w tym kierunku zwróć dzienną część domu - salon, to w nim spędzisz najwięcej czasu ze swoimi bliskimi.

4. Buduj systemowo

Wybór rozwiązań systemowych to pierwszy krok do zbudowania naprawdę energooszczędnego domu. Skorzystaj z jednorodnych materiałów, takich jak bloczki, zaprawa, nadproża, stropy czy kształtki.

5. Postaw na energooszczędność

Ściany jednowarstwowe to doskonałe połączenie wytrzymałości i parametrów cieplnych ścian oraz optymalizacja kosztów i czasu wykonania. Warto podkreślić, że bloczki Ytong Energo+ o grubości 48 cm osiągają świetny współczynnik U=0,17 W/m2K, spełniają zatem nawet bardzo ostre wymagania stawiane ścianom, które będą obowiązywały do 2021 roku.

Skontaktuj się z nami: tel. 801 122 227. Planujesz budowę? Skorzystaj z promocji: promocja.ytong-silka.pl

 

Liczba komentarzy: 1

Podobne wpisy

Komentarze

28.03.2017
18:37
Autor - Max
Warto pamiętać, że ściana oprócz materiału ściennego składa się również ze spoiny, która tworzy w ścianie mostek cieplny. Dlatego pod tym względem murować na cienką spoinę niż na tradycyjną zaprawę murarską.

Dodaj komentarz