02 lipca 2010, 13:29

YTONG MULTIPOR a termomodernizacja obiektów zabytkowych

Na konferencji dotyczącej „Docieplenia obiektów zabytkowych od wewnątrz”, która odbyła się w dniu 25 maja 2010 w Warszawie nasi pracownicy przedstawiali licznie przybyłym gościom możliwości termomodernizacji obiektów zabytkowych, w których niemożliwe jest wykonanie izolacji termicznej po zewnętrznej stronie ścian.

Problem ten dotyczy przede wszystkim budynków, które podlegają opiece konserwatora zabytków i, co ważniejsze, których elewacja zewnętrzna nie może ulec zmianie. Jego rozwiązaniem jest docieplenie obiektów od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR.

Dla przypomnienia: YTONG MULTIPOR zapewnia doskonałą izolację cieplną budynku, a jednocześnie wyróżniają go cechy typowe dla materiałów konstrukcyjnych (jest odporny na ściskanie i nie zmienia w czasie swoich kształtów i wymiarów). W przypadku renowacji, modernizacji obiektów zabytkowych te właściwości stają się zaletami.

Wewnętrzna warstwa YTONG MULTIPOR poprawia parametry cieplne budynku i zapobiega oddawaniu zakumulowanego ciepła na zewnątrz budynku. Poprawiając tym samym warunki użytkowania obiektu oraz przyczyniając się do oszczędności energii i czasu niezbędnych do jego ogrzania.

Poruszany na konferencji temat okazał się bardzo interesujący dla zaproszonych na konferencję gości. Z sali padały liczne pytania jeszcze po jej oficjalnym zakończeniu. Temat zainteresował także dziennikarkę Forum Branżowego, Panią Magdalenę Stopę, która napisała artykuł o termomodernizacji, w którym cytowana jest wypowiedź Cezarego Maklesa, doradcy technicznego firmy Xella Polska.Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone