02 września 2011, 11:29

YTONG inspiruje

Na początku lipca bieżącego roku, w miejscowości Lauterecken w Niemczech miało miejsce spotkanie młodych rzeźbiarzy. Nie było by w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że dzieci uczyły się rzeźbić w bloczkach YTONG z betonu komórkowego.

Na początku spotkania dzieci poznawały materiał i narzędzia. Następnie wybierały odpowiedni do wykonania dzieła bloczek YTONG, a kiedy piły, pilniki, tarki, młotki i dłuta zostały okiełznane rozpoczęła się przednia zabawa. Jej efektem były małe dzieła sztuki, które dziś zdobią mieszkania i przydomowe ogródki małych artystów.

Rzeźby z Lauterecken


Podobne warsztaty odbywają się także w innych częściach Niemiec. Zajęcia mają na celu zaznajomienie dzieci z podstawowymi technikami rzeźbiarskimi, ale także rozwijają ich umiejętności manualne i wyobraźnię. Uczestnicy dowiadują się jak operować bryłą i fakturą, a także poznają techniki zdobienia własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Przy tym wszystkim doskonale się bawią.

Warsztaty artystyczne dla dzieci przedszkolnych w Bremen


Rzeźby z YTONGa wychodzą spod dłuta nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Chętnych do wzięcia udziału w kursach rękodzieła artystycznego nie brakuje.Bloczki YTONG mają niską gęstość dlatego są lekkie i łatwe do obróbki. Z łatwością można z nich wykonywać elementy nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. YTONG to materiał zdrowy i przyjazny dla środowiska. Produkowany bezodpadowo i tylko z naturalnych składników: piasku, wapna i wody.

Więcej inspiracji z YTONGa znajdziecie tutaj.

PS. Wszystkie prezentowane zdjęcia zostały pobrane z Internetu i nie są własnością firmy Xella.

Podobne wpisy