03 lipca 2014, 09:19

Wełniana Manufaktura, Beczki Grohmana i 7 tysięcy m2 Scheiblera - Multipor od wewnątrz!

Salomon Barciński, Ludwik Grohman, Karol Scheibler - do tych wielkich przemysłowców należało w XIXw ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych Łodzi. Dziś, idąc ulicami tego miasta, podziwiać możemy doskonałe połączenie historii i stylu współczesnego.

W luksusowych apartamentach Barciński Park dostrzegamy piękno Wełnianej Manufaktury Salomona Barcińskiego. Ulica Tymieniecka to nowoczesne biurowce i XIXwieczne Beczki Grohmana - neogotycki łuk oparty na kolumnach w kształcie szpulek. Art Inkubator to Fabryka Sztuki Nowoczesnej i historyczna elewacja z pięknej, pełnej cegły.

Technologia Multipor ociepla te obiekty od wewnątrz!

 

Braciński Park, ocieplone płytami Multipor

Apartamenty Barciński Park powstały na terenie przylegającym do byłej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego. Do apartamentów Barciński Park należą trzy budynki usytuowane na terenie byłego parku Barcińskiego pomiędzy ulicami: Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego. Inwestor chcąc zachować piękno XIX-wiecznej architektury, a jednocześnie spełnić wymogi cieplne dla budynków mieszkalnych, zdecydował się na zastosowanie mineralnych płyt izolacyjnych Multipor do ocieplania od wewnątrz.

 

Fabryka Grohmana, ocieplone płytami Multipor

Rewitalizacja XIX- wiecznego pofabrycznego kompleksu budynków przy ulicy Tymienieckiego na Księżym Młynie sprawiła, że dawna fabryka Grohmana zamieniła się w nowoczesne centrum biurowo-konferencyjne i stała się miejscem biznesowych spotkań. Obiekt jest pod opieką konserwatora zabytków. Jako ciepłochronny materiał do izolacji od wewnątrz wybrano mineralne płyty izolacyjne Multipor.

 

Art Inkubator.png

W 2008 roku zdecydowano, aby podupadające magazyny stały się miejscem dla młodych twórców. Prace adaptacyjne rozpoczęły się w kwietniu 2012 r., w styczniu 2014 obiekty zostały przejęte przez inwestora. W budynkach Art Inkubator znajdują się biura, pracownie, studia, galerie, kawiarnia oraz przestrzenie do działań twórczych, sale konferencyjne i wystawiennicze a nawet sala teatralno-koncertowa.

Więcej o zastosowaniu Multipora w ociepleniach od wewnątrz na www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Dodaj komentarz