01 lipca 2014, 12:22

Wakacje – sezon na grilowanie czas zacząć!

Rok szkolny właśnie się zakończył, i choć aktualnie aura nie sprzyja, już wkrótce większość z nas rozpocznie sezon grillowania oraz przyjęć w ogrodzie. Dlatego „złotym rączkom” i nie tylko, polecamy własnoręczne przygotowanie grilla. Gwarantujemy, że potrawy na nim przyrządzone będą smakować wybornie!

Grill ogrodowy wymurowany z bloczków YTONGProponujemy samodzielne wykonanie nieskomplikowanego grilla z bloczków Ytong. Bloczki te, dzięki naturalnym surowcom, są trwałe i bezpieczne, a przede wszystkim nie wpływają na smak i jakość przyrządzanych potraw. Wybudowanie oryginalnego grilla jest możliwe dzięki łatwości montażu i obróbki, oraz plastyczności i lekkości bloczków Ytong.

Bloczki Ytong są także materiałem niepalnym, który podczas kontaktu z ogniem nie wydziela żadnych substancji (gazu, dymu) ani się nie topi. Ta właściwość zapewnia wysoką trwałość konstrukcji i sprawia, że grillowaniem można się cieszyć przez wiele sezonów. Impreza przy grillu wymurowanym z bloczków Ytong jest więc nie tylko przyjemna, ale także ekologiczna i bezpieczna.

Jak tego dokonać? Wystarczy zaopatrzyć się w bloczki Ytong o grubości 5, 7,5 lub 10 cm – w zależności od wytycznych w projekcie oraz zaprawę do cienkich spoin (do nabycia w mniejszym 5 kg opakowaniu). Dostępność kilku wymiarów bloczków Ytong pozwala na łatwe dopasowanie elementów w zależności od potrzeb projektu. Niezbędny będzie również tynk (o dowolnej gramaturze i kolorze), ruszt i narzędzia, które ułatwią poprawne murowanie.

W projekcie grilla należy uwzględnić następujące wytyczne:
- wymiary paleniska, przy którym mogą grillować 4 osoby, to: szerokość - 70 cm, głębokość - 40 cm
- wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30-50 cm
- okap powinien zostać umiejscowiony na wysokości 60-70 cm nad paleniskiem.

Pozostałe parametry tj. forma i kształt zależą wyłącznie od kreatywności budującego.

Wymurowanie grilla z bloczków Ytong jest szybkie (wystarczy jedno popołudnie) i proste, gdyż bloczki Ytong są materiałem bardzo prostym w obróbce – można je ciąć i szlifować przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi bez większego wysiłku. Każdemu miłośnikowi ogrodów z budowlanym zacięciem uda się postawić grilla samodzielnie. Fachowe instrukcje i niebanalne pomysły znajdują się na stronie: www.inspiracje.budowane.pl.

Cienkie formaty bloczków Ytong także wykorzystać do wykonania innych elementów zewnętrznych – balustrady balkonu, poręczy schodów, ław, czy altanek. Tutaj też liczy się jedynie wyobraźnia i preferencje estetyczne nabywcy.

 

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Dodaj komentarz