29 października 2011, 13:29

Strop YTONG w jeden dzień

Sprawne montowanie stropów może się udać tylko wtedy, gdy stosujemy stropy YTONG. Gotowe płyty przywożone są bezpośrednio na budowę. Przed ich ułożeniem na szczycie ścian, w miejscu oparcia płyt należy rozprowadzić zaprawę SILKA – YTONG. Powierzchnia muru w miejscu oparcia płyt powinna być równa i gładka. Każdą ułożoną płytę należy dosunąć do płyt zamontowanych wcześniej. Płyty stropowe YTONG dosuwamy zarówno po ich długości, jak i szerokości. Montaż płyt odbywa się przy użyciu żurawia, który wystarczy wynająć tylko na jeden dzień.

Jeden dzień - tyle potrwa ułożenie 100 m2 stropu z elementów zbrojonych YTONG.

Strop YTONG można obciążać bezpośrednio po zakończeniu prac montażowych. W przypadku budowy oznacza to, że murowanie ścian kolejnej kondygnacji może się rozpocząć znacznie szybciej – spójrzcie tylko na wykres przedstawiający poszczególne etapy montażu stropów.

Dodatkowo warto porównać czas wykonywania stropów w technologii YTONG z czasem potrzebnym na wykonanie stropów gęstożebrowych.

Płyty stropowe YTONG to nic innego jak połączenie betonu komórkowego o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych ze zbrojeniem. Dzięki temu strop YTONG jest bardzo ciepły. Dodatkowo połączenie płyt YTONG ze ścianą nie stanowi mostku termicznego w tak dużym stopniu, jak w przypadku stropów tradycyjnych.

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone