24 października 2014, 11:49

Polski obiekt na łamach magazynu Projekte

Z radością informujemy, że na łamach międzynarodowego magazynu Xella International – który prezentuje najciekawsze obiekty powstałe przy zastosowaniu produktów koncernu, zagościła polska inwestycja – warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich. Jest to ultranowoczesna koncepcja fińskiego architekta Rainera Mahlamäki.

Muzeum zostało zaprojektowane na planie kwadratu w postaci sześcianu o szklanych ścianach. Najbardziej zewnętrzna część zbudowana jest ze szklanych paneli i miedzianej siatki. Panele pokrywają litery hebrajskie i łacińskie układające się w słowo Po-lin, które jest nawiązaniem do legendy o pierwszych żydowskich osadnikach na ziemiach polskich. Podczas budowy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zastosowano elementy systemowe Silka - głównie na ścianach w salach wystawowych. Decyzja została podyktowana faktem, iż jest to trwały materiał budowlany o wysokiej wytrzymałości i nośności, cechujący się ponadto doskonałą izolacją akustyczną. Bardzo dobre nośność i wytrzymałość materiału oraz skuteczna izolacja akustyczna to jedna z najważniejszych zalet budynku, zwłaszcza użyteczności publicznej o szczególnym charakterze, jakim jest muzeum. Silikaty to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych, dlatego gwarantują odpowiedni klimat, tak ważny w obiektach publicznych. "Nowoczesna architektura jest lustrzanym odbiciem wyobraźni, możliwości techniki i odpowiedniego materiału ", konkluduje Mahlamäki.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani lekturą całego artykułu, tudzież magazynu, znajduje się tutaj (wersja PDF):

Oto dodatkowe informacje dotyczące Polski, które pojawiły się na łamach magazynu Projekte:

Polska - fakty:
➞ wzrost inwestycji o 4,7 % - to prognoza dla sektora budownictwa mieszkaniowego na rok 2016 – podyktowana takimi czynnikami jak: pozytywne perspektywy gospodarcze, niskie stopy procentowe i program stymulacji budownictwa mieszkaniowego.
➞ Ze względu na poprawę infrastruktury transportowej, Polska jest staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla logistyki budynków - przede wszystkim w kategorii "built to suit" (BTS), dopasowanych rozwiązań modułowych.
➞ Prognozuje się dalsze inwestycje w budowę hoteli, obiektów typu wellness i centrów konferencyjnych w sektorze turystycznym.
➞ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOSiGW) udzieli pożyczek na budowę domów energooszczędnych o łącznej wartości 300 mln zł (równowartość ok. 71 mln euro) do roku 2018.
➞ Xella ma dwanaście zakładów w Polsce (siedem zakladów produkcyjnych Silka i pięć zakładów produkcyjnych Ytong).

Magazyn Projekte z polskim obiektem referencyjnym z użyciem bloków Silka

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Dodaj komentarz