24 września 2013, 13:58

Płyty Ytong Panel w zakładzie w Lubartowie

W Lubartowie powstał zakład produkujący specjalistyczne narzędzia ścierne. Właścicielowi zakładu, panu Zdzisławowi Motylowi zależało na szybkim wzniesieniu hali produkcyjnej o powierzchni użytkowej 380 m2. Dlatego podczas budowy skupiał się na technologiach, które pomogą mu zrealizować ten plan. Między innymi pan Zdzisław zastosował do budowy ścianek działowych nowy produkt firmy Xella - płyty Ytong Panel.

Zanim inwestor ostatecznie podjął decyzję o zakupie i zastosowaniu płyt Ytong Panel, rozważał jeszcze zastosowanie dwóch innych technologii: płyt gipsowo – kartonowych lub płyt warstwowych. Wybór padł na Ytong Panel. Oto powody.

1. Ściany działowe wykonane z płyt Ytong Panel dają gwarancję wytrzymałości i sztywności, bo są wykonane ze zbrojonego betonu komórkowego.
2. Montuje się je bardzo szybko.
3. Łatwo wykonać w nich instalację elektryczną. Bruzdy pod kable najlepiej wykonywać na powierzchni styku płyt, tak jak to pokazuje poniższe zdjęcie. Dzięki temu kable elektryczne są ukryte całkowicie w płytach, a po zakończeniu pracy na powierzchni ściany nie ma żadnych śladów szpachlowania.Dodatkową zaletą ścianek działowych wykonanych z płyt Ytong Panel jest najwyższa klasa reakcji na ogień – A1, co w przypadku pożaru daje właścicielowi szansę na bezpieczną ewakuację ludzi i sprzętu.

Zapraszam do obejrzenia relacji z budowy, z wykorzystaniem płyt Ytong Panel.

Podobne wpisy