12 czerwca 2014, 14:12

Pierwszy raz (w Polsce) z Silką

„Pierwszy raz” zobowiązuje. „Pierwszy raz w historii” zobowiązuje wyjątkowo. Pierwszy raz w historii polskiego budownictwa, w XXI wieku, zobowiązuje do ekologii, energooszczędności, najwyższej jakości. Pierwsze w Polsce osiedle domów pasywnych, „Passivia” powstanie więc… z Silki!

W Polsce, jak dotąd, powstało około dwudziestu certyfikowanych domów pasywnych. Inwestycję firmy NEO – BUD, „Passivia” z pewnością można więc uznać za pionierską.

Tomasz Mielczyński z pracowni BUILDgreen Design zaprojektował 6 piętrowych domów w bliźniaczej zabudowie. Każdy z nich mieści po dwa mieszkania, w których ściany działowe rozmieszczone zostaną według życzeń kupujących. Każde z mieszkań ma 65 m2. Deweloper oferuje również możliwość połączenia dwóch lokali (parter i piętro) w nieruchomość o powierzchni od 130 m2 z ogrodem i obszernym balkonem. Inwestycja powstaje w cichej dzielnicy Poznania - Kotowie.

Projekt powstał z myślą o uzyskaniu certyfikacji Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej i co równie ważne o spełnieniu wymogów programu dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oznacza to, że roczne koszty ogrzewania mieszkań nie powinny przekroczyć 500 zł, a nabywcy, dodatkowo, będą mogli wyposażyć domy w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i inne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Do budowy wykorzystano Silkę E18 - naturalny materiał budowlany najwyższej jakości.

Niebawem udostępnimy Wam filmową i fotograficzną dokumentację z budowy!

Tymczasem, po więcej informacji o inwestycji zapraszamy na stronę internetową inwestycji oraz blog pracowni projektowej. 

Osiedle domów pasywnych Passivia

 Budynek pasywny z Silki

Silka E - budownictwo pasywne

Blok silikatowy Silka zastosowany w budownictwie pasywnym

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Dodaj komentarz