19 maja 2010, 13:29

Osiedle ludzi szczęśliwych z Silką w tle

Tak o swojej inwestycji w Chorzowie mówi inwestor, Spółdzielnia Mieszkaniowa Budownictwa Jednorodzinnego z Józefosławia. Mowa o Panoramie Maciejkowickiej.

Osiedle, zaprojektowane w formie eleganckiej, przejrzystej struktury 56 domów szeregowych, o powierzchni 138,5 m2 każdy, położone jest w północnej części Chorzowa, w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Parku Krajobrazowego "Żabie Doły". Jego główną atrakcją są piękne alejki, otaczające 2 zarybiane stawy, z których korzystają miejscowi wędkarze. To znakomite miejsce, gdzie można rozkoszować się ciszą i spokojem.

Lokalizacja na skraju miasta, na łonie przyrody, wśród lasów, pól i parków, wprawdzie pozwala zachować sielski charakter dzielnicy, nie zmienia jednak faktu, że do centrum Katowic pozostaje zaledwie 15 min. drogi i niespełna 4 km do centrum Chorzowa. Doskonała komunikacja, a przy tym rozbudowana infrastruktura: szkoła, przedszkola, sklepy i przychodnie, czynią codzienne życie na maciejowickim osiedlu wygodnym i przyjemnym.Domy na osiedlu Panorama Maciejkowicka mają być komfortową alternatywą dla 3-5 osobowej rodziny. Na parterze mieści się duży salon, kuchnia z jadalnią, wc oraz pralnia z kotłownią i garaż. Dodatkowo obok budynku pomyślano o wiacie na drugi samochód. Dwa wygodne wyjścia do ogrodu (z salonu i z jadalni) pozwalają w pełni cieszyć się urokami biesiadowania na świeżym powietrzu. Natomiast na piętrze znajdują się 4 pokoje (bez skosów, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni) oraz wygodna łazienka. Jeden z pokoi posiada wyjście na górny taras, na którym można opcjonalnie utworzyć ogród zimowy.

Wygodny i funkcjonalny rozkład pomieszczeń oraz lokalizacja w malowniczej okolicy idą w parze z wysoka jakością użytych materiałów. Oczywiście nie mogło zabraknąć tu SILKI. Nasze bloczki wapienno-piaskowe o grub. 24 cm zastosowano w konstrukcji ścian wewnętrznych dla zapewnienia prywatności mieszkańcom i uzyskania odpowiedniej izolacji akustycznej pomiędzy szeregowcami.Osiedle powstawało w dwóch etapach, w każdym oddano po 28 domów. Inwestycja została zakończona w marcu tego roku.

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone