18 listopada 2013, 09:48

Ocieplenie ścian mieszkanie – klatka schodowa

Wiele obiektów wybudowanych w systemie „wielkiej płyty” do dziś wykazuje dużą trwałość i zdaniem specjalistów nie grozi zwaleniem jak wróżono tej technologii, a jedynie wymaga modernizacji poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej czy modernizacji instalacji grzewczej i wentylacyjnej.

Gdy wykonane zostało już ocieplenie od zewnątrz, właściciele mieszkań wymienili stolarkę okienną, system wentylacyjny jest sprawny, a grzewczy pod kontrolą spółdzielni, zostaje jeszcze jedno „słabe” miejsce w budynku – ściany mieszkań przylegające do klatki schodowej. Projektowane jako przegrody o grubości 15 cm otynkowane obustronnie tynkiem cementowo-wapiennym w żadnym stopniu nie spełniają wymagań dla współczynnik przenikania ciepła przez ściany U, który powinien być mniejszy od 1 W/(mK), a wynosi aż ok. 2,5 W/(mK).


Multipor - ocieplanie klatki schodowej


Co możemy w tym momencie zaproponować?
Zastosowanie płyt Multipor do ocieplenia ściany między klatką schodową a mieszkaniem od wewnętrznej strony mieszkania!

Dla typowego pokoju o założonej powierzchni 12 m2 przy zastosowaniu płyt Multipor o grubości 6 cm strata powierzchni i kubatury pomieszczenia wyniesie jedynie ok. 3%. Jak widać zmniejszenie powierzchni i kubatury jest nieznaczne i niewspółmierne z korzyścią poprawienia właściwości termicznych ściany.

Co najważniejsze po ociepleniu ściany pomieszczenia izolacyjność termiczna mierzona współczynnikiem przenikania ciepła przez ściany U poprawi się prawie aż 5-krotnie! Tak więc koniecznie rozważcie docieplenie zimnych ścian oddzielających Wasze mieszkania od klatek schodowych za pomocą płyt Multipor.

Ocieplanie klatki schodowej w mieszkaniu

Zachęcamy do kontaktu z nami! Zadzwoń, dowiedz się, gdzie najbliżej możesz kupić płyty Multipor. Infolinia: 801 122 227 lub 29 76 70 360.

Liczba komentarzy: 1

Podobne wpisy

Komentarze

18.11.2013
13:03
Autor - Tomasz
Witam.. Przy dociepleniu ścian od strony mieszkania powstanie mostek termiczny na łączeniu się ściany klatki schodowej z ścianą zewnętrzną budynku. Proszę o podanie jego wartości dla ustalonego modelu. Zabrakło również informacji o współczynniku oporu dyfuzyjnego dla poszczególnych komponentów przegrody budowlanej i ewentualnej kondensacji międzywarstwowej.. Pozdrawiam, Tomasz Turkoniak Biuro Inżynierskie Bogumiła Bytnar Projekty domów ul. Asnyka nr 1, 59-600 Lwówek Śląski www.bogumilabytnar.pl

Dodaj komentarz