25 listopada 2014, 08:36

Ociepl mieszkanie od wewnątrz – zaoszczędź na ogrzewaniu i skutecznie zabezpiecz się przed zimowym chłodem

Do najpoważniejszych pozycji w domowym budżecie należą koszty utrzymania mieszkania, a w szczególności wydatki na jego ogrzewanie. Warto przygotować się do sezonu zimowego tak, aby zapobiec utracie ciepła z mieszkania i zaoszczędzić pieniądze np. na sezon letni. :)

Dane Eurostatu pokazują, że wydatki na utrzymanie mieszkań w Polsce są jednymi z najwyższych. Które koszty drenują nam portfel? To przede wszystkim wydatki na energię, związane z wysokimi kosztami ogrzewania.

Podstawą do oszczędzania jest odpowiednia izolacja termiczna budynku - jednak nie każdy budynek można ocieplić od zewnątrz, np. w przypadku zabytkowej elewacji czy braku zgody wspólnoty mieszkaniowej.

Dowiedz się więcej o tym jak oszczędzić na ogrzewaniu, jak zabezpieczyć się przed chłodem na stronie www.ytong-silka.pl

Ocieplanie mieszkania od wewnątrz za pomocą płyt Multipor

Liczba komentarzy: 4

Podobne wpisy

Komentarze

12.12.2014
08:59
Autor - Tomasz
Dobrym rozwiązaniem są także coraz bardziej popularne domy pasywne. Koszty w takich domach są znacznie mniejsze niż w tradycyjnych. Pozdrawiam.
04.01.2015
16:00
Autor - Kamil
My zdecydowaliśmy na ocieplenie kilku pomieszczeń gospodarczych w naszym domu i muszę przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie. Można bez problemu samemu to zrobić a później bardzo szybko widać różnicę. Zauważalna jest nie tylko w ponoszących kosztach ale przede wszystkim w komforcie.
13.01.2015
15:41
Autor - Darek
Ocieplanie ścian to jednak nie wszystko - trzeba pamiętać jeszcze o otworach w ścianach czyli oknach i drzwiach. Jeśli nasze okna są już stare i nieszczelne warto zainwestować w nowe i pomyśleć nad zewnętrznymi roletami okiennymi, które dzięki warstwie powietrza między roletą a oknem bardzo dobrze izolują i w zimie utrzymują ciepło w mieszkaniu, a latem nie pozwalają nagrzewać wnętrza.
20.02.2015
10:08
Autor - Kanek
No tak, ściany to 30% strat energetycznych, reszta to dach, podłogi itd na newno warto używać dobrych materiałów budowlanych do ocieplenia, czyli dobre kleje, styropian, wełna itd

Dodaj komentarz