10 kwietnia 2017, 09:31

Multipor na największej konferencji dla konserwatorów zabytków w Polsce – EKIR 2017

Już po raz czwarty zaprezentowaliśmy nasze mineralne płyty izolacyjne Multipor podczas Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie. To największe wydarzenie dla konserwatorów zabytków w Polsce i Europie środkowej. Przedstawiliśmy zalety technologii Multipor, która pozwala bezpiecznie ocieplić obiekty zabytkowe od środka – bez naruszenia wyglądu wartościowych fasad.

Multipor targi Ekir 2017.jpg

W dniach 3-4 kwietnia 2017 roku w Krakowie odbył się XVI Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej w Krakowie. To jedyne takie forum, podczas którego konserwatorzy zabytków z całego kraju, w tym wojewódzcy i miejscy, rozmawiają o najlepszych praktykach renowacyjnych i wymieniają się swoimi doświadczeniami. Oprócz debaty i wykładów specjalistów jest również prezentacja najnowszych technologii służących ratowaniu zabytków i przywracaniu świetności dziedzictwu historycznemu.

 Multipor_EKIR_2017.jpg

Xella Polska jest obecna od lat na konferencji EKIR. Po raz kolejny mieliśmy tam rozbudowane multimedialne stoisko. Podczas panelu wystąpiła nasza product manager arch. Małgorzata Bartela z prelekcją „Zabytek vs współczesne normy termiczne – praktyczne aspekty zastosowania systemu Multipor przy ociepleniu od wewnątrz obiektów historycznych”.

Multipor_EKIR_2017_2.jpg

Po raz pierwszy przygotowaliśmy modele ścian ocielonych od środka płytami Multipor w skali 1:1. Jeden przedstawiał termomodernizację ściany ceglanej, a drugi ocieplenie muru pruskiego. Ten ostatni przypadek to wyjątkowe wyzwanie dla większości termomodernizacyjnych technologii. Multipor radzi sobie w tym temacie świetnie – dzięki systemowej zaprawie na bazie gliny!

Multipor_EKIR_2017_3.jpg

Multipor_EKIR_2017_4.jpg

Potwierdzeniem skuteczności metody ocieplenia od wewnątrz płytami mineralnymi Multipor jest lista ponad 250 obiektów zabytkowych w całej Polsce, które zostały w ten sposób przystosowane do współczesnych wymagań termicznych.

Multipor_EKIR_2017_6.jpg

 

Dowiedz się więcej o ociepleniu od wewnątrz za pomocą technologii Multipor: https://www.ytong-silka.pl/pl/multipor_1183.php

Podobne wpisy