12 września 2011, 13:29

Już za dwa dni rozpocznie się V Międzynarodowa Konferencja Betonu Komórkowego

Baner Konferencji w Bydgoszczy

Już za dwa dni rozpocznie się najważniejsze wydarzenie w branży producentów betonu komórkowego w Polsce – V Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego. Pisaliśmy już o niej w poprzednim tygodniu. Natomiast dziś chcemy podać kilka faktów, które niewątpliwie miały duży wpływ na wybór naszego kraju jako lokalizacji zjazdu.

Produkcja betonu w Polsce ma długoletnia tradycję. Pierwszy zakład powstał 60 lat temu. Od tego momentu dynamiczny rozwój sprawił, że nasz kraj od wielu lat plasuje się w światowej czołówce producentów i eksporterów betonu komórkowego. Materiał ten produkowany jest w 32 zakładach w całej Polsce, z czego aż cztery z nich wytwarzają bloczki YTONG. Jak podaje Stowarzyszenie Producentów Betonu, Polska produkuje aż 1/3 betonu komórkowego w Europie. To ponad dwa razy więcej niż plasujące się na drugim miejscu Niemcy. Beton komórkowy jest w naszym kraju najpopularniejszym materiałem do budowy domów i wyprzedza nawet popularną w wielu regionach Polski ceramikę.

Polska jest liderem w produkcji betonu komórkowego. Fakt ten był głównym powodem, dla którego Europejskie Stowarzyszenie Producentów Betonu Komórkowego wybrało Polskę na organizację V Międzynarodowej Konferencji Autoklawizowanego Betonu Komórkowego. Nie bez znaczenia było również to, że budownictwo w Polsce wciąż jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki, która odnotowuje wzrosty pomimo ogólnoświatowego kryzysu.

Konferencja umocni pozycję Polski jako lidera w produkcji betonu komórkowego. My tymczasem polecamy Wam film o produkcji YTONG’a. Tym razem zobaczmy, jak to się robi u naszych zachodnich sąsiadów. 


Wykorzystane dane pochodzą ze strony Stowarzyszenia Producentów Betonu.

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone