16 lipca 2013, 14:30

Ile Ytonga lub Silki potrzeba na mój dom?

Przykład obliczenia ilości materiałów wg. dostarczonego projektuCzęstym pytaniem zadawanym w Biurze Obsługi Klienta, drogą telefoniczną i poprzez e-maile, jest "ile potrzebuję kupić waszych produktów na mój dom, tak mniej-więcej 120-140 m2 powierzchni"? A nie jest to prosta sprawa, ponieważ każdy projekt budowlany jest inny, nierzadko projekt o podobnej kubaturze, czy powierzchni użytkowej ma zupełnie inne "zapotrzebowanie" na materiały budowlane. Wynika to np. z różnic w konstrukcji dachu, układu i ilości pomieszczeń, ilości ścian działowych, rozpiętości stropów, ilość otworów okiennych, wysokości kondygnacji itp.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Xella wprowadziła na rynek nową usługę "Obliczenie ilości materiałów na potrzeby budowy domu". Szybko i w prosty sposób, poprzez stronę www.sklep.xella.pl można zamówić przeliczenie materiałów budowlanych na podstawie projektu własnego domu.

Zestawienie obejmuje materiały do budowy ścian: Silka i Ytong a także płyty stropowe oraz zaprawę, elementy docieplenia wieńca, kształtki, nadproża, łączniki czy zbrojenia. Często jest tak, że zapominamy o drobnych rzeczach, które potem okazują się bardzo potrzebne, dlatego całość uzupełniona jest o narzędzia budowlane. Otrzymujemy również informacje na temat masy poszczególnych materiałów, liczby palet, na których zostaną dostarczone, można więc łatwiej zaplanować transport na plac budowy. Dzięki tak szczegółowemu zestawieniu wiecie czego się spodziewać i możecie dokładniej przygotować się do budowy domu.

Wyliczenie bloczków "na oko" może wiązać się z tym, że może zabraknąć nam materiału na budowie, co wiąże się z przestojami. Wykonawca nie będzie miał materiału do pracy a nam budowa się przedłuży. Zamawianie materiału "na wyrost" może skończyć się tym, że zostaniemy z kilkoma paletami materiału po zakończeniu budowy. ;)

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na strony:

sklep.xella.pl - zamów usługę

www.ytong-silka.pl - przeczytaj więcej o usłudze obliczenia materiału na dom

Liczba komentarzy: 1

Podobne wpisy

Komentarze

23.07.2013
11:28
Autor - Ada
Dzięki za te informacje, bardzo się przydadzą! :) Odnośnie kosztów boję się tylko, że nie ważne jak dobrze będę liczyć to i tak wyjdzie więcej...

Dodaj komentarz