14 lipca 2014, 12:16

Etapy 8 I 9 wrocławskiego osiedla Olimpia Port powstały z Silką

Wrocławskie osiedle Olimpia port realizowane przez dewelopera Archicom, jest jednym z czołowych projektów realizowanych obecnie w tym mieście. Ze względu na atuty silikatów, podczas budowy jednego z etapów zastosowano Silkę.

Jak informuje inwestor, zastosowane do budowy ścian bloczki Silka pomogą utrzymać w mieszkaniach optymalny mikroklimat, redukując wahania temperatury i wilgotności powietrza. Osiedle wzbogacono także o inne udogodnienia - akustyczne dylatacje posadzek w mieszkaniach oraz podkładki elastomerowe na klatkach schodowych minimalizują rozprzestrzenianie się hałasu. Natomiast montaż balkonów na wkładkach termicznych (izokorbach), zapobiega powstawaniu mostków cieplnych. Staranne ocieplenie ścian oraz okna o wysokiej izolacyjności pozwalają na redukcję zużycia ciepła.

Olimpia Port to spójny, samowystarczalny zespół urbanistyczny, łączący funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe oraz sportowe i rekreacyjne. Nowa dzielnica powstaje na bazie nowoczesnego, kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, przewidującego strefy publiczne, półpubliczne i prywatne. Kameralna, głównie trzypiętrowa zabudowa została starannie wkomponowana w przestrzeń, na którą składają się parki, place, skwery i pasy zieleni z alejami spacerowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami.

Olimpia Port - budynki wielorodzinne z Silki

Podobne wpisy