23 września 2011, 13:29

Elementy zbrojone YTONG

Elementy zbrojone YTONG to masywne płyty z betonu komórkowego przeznaczone do wykonywania ścian, dachów i stropów w obiektach przemysłowych i handlowo-usługowych.

Ściany z elementów zbrojonych YTONG nie wymagają dodatkowego docieplenia. Porowata struktura betonu komórkowego zapewnia utrzymanie wewnątrz budynku odpowiedniej temperatury. Latem powietrze w budynku nie nagrzewa się nadmiernie, a zimą z kolei nie następuje jego szybkie wychłodzenie. Efekt jest taki, że zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno.

Pory przepuszczają parę wodną eliminując tym samym ryzyko zawilgocenia budynku. Tłumią także dokuczliwe hałasy. Ma to szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, w których konieczne jest oddzielenie hali produkcyjnej od pomieszczeń biurowych. Wysoką izolacyjność akustyczną płyt zbrojonych YTONG można docenić także podczas intensywnych opadów. Spadający deszcz nie wywołuje nieprzyjemnego efektu dudnienia.

Najistotniejszą zaletą płyt zbrojonych jest ich wysoka odporność ogniowa. Powierzchnia ściany z betonu komórkowego nagrzewa się w zdecydowanie mniejszym stopniu i wolniej, niż ma to miejsce np. w przypadku żelbetu. Dzięki temu nawet po wielogodzinnym pożarze towary znajdujące się po drugiej stronie ściany są chronione.

Szybkość budowania, łatwość obróbki i doskonałe właściwości sprawiają, że z elementów zbrojonych YTONG powstają budynki przemysłowe o różnym przeznaczeniu.

Co o płytach zbrojonych YTONG myślą firmy, które na co dzień pracują z tym materiałem?

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone