28 czerwca 2010, 13:29

Człowiek, który sprowadził YTONGa do Polski

Jak dobrze wiecie, w tym roku marka YTONG obchodzi swoje 15-te urodziny na polskim rynku. Jest o tym mowa wszędzie, nawet w zagranicznej prasie. Co więcej, w międzynarodowym MeilenSteine pan Kazimierz Głowala został okrzyknięty człowiekiem, który sprowadził YTONGa do Polski. Dzisiaj przedstawiamy sylwetkę Pana Kazimierza widzianą okiem MeilenSteine.

Kazimierz Głowala, Dyrektor zakładu betonu komórkowego YTONG w Ostrołęce. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej – mgr inż. chemik ze specjalnością: mineralne materiały budowlane.
Na początku lat 80siątych, rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora w ostrołęckim PPB Prefabet, produkującym beton komórkowy. To on już jako dyrektor, poszukując inwestora strategicznego do prywatyzacji tej firmy, nawiązał kontakty z centralą YTONGa w Monachium. Efektem tej współpracy było utworzenie w 1995 r. spółki YTONG Ostrołęka. Kiedy powstała ta pierwsza w Polsce spółka obecnej firmy Xella, Kazimierz Głowala objął pion Produkcji i Techniki. Zakład w Ostrołęce zaczął szybko odnosić sukcesy, wytwarzając produkty o najwyższej światowej jakości, już po roku od rozpoczęcia produkcji.W tym roku marka YTONG świętowała swoją 15 letnią rocznicę na polskim rynku, pan Kazimierz Głowala został uhonorowany tytułem człowieka, który sprowadził bloczki YTONG do Polski. – To było ogromne wyzwanie dla naszych pracowników sprostać niezwykle wysokim standardom jakości produktów YTONGa. – wspomina po latach pan Głowala. - Ale powiodło się. Osiągnęliśmy  bardzo duży sukces, który ciągle potwierdzamy!

Od 1998r zakład w Ostrołęce każdego roku zdobywa czołowe miejsca w Konkursie Jakości, pomiędzy 39 (leżącymi na 4 kontynentach) zakładami grupy Xella. W tym za trzykrotnie zdobycie pierwszego miejsca w trzech kolejnych latach 1999-2001, przechodnie dotąd trofeum pozostało w Ostrołęce na zawsze. To wyniki, z których pan Głowala jest dumny. I słusznie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym usłyszycie Pana Kazimierza, jak opowiada o wprowadzeniu YTONGa do Polski.

Liczba komentarzy: 0

Podobne wpisy

Komentowanie dla tego wpisu zostało wyłączone